ניהול זמן מאת רן הרינג

ניהול זמן הוא אחד הדברים הכי חשוב ללמוד לעשות כשמנהלים עסק. תלמדו איך תוכלו לנהל את הזמן שלכם בצורה חכמה ויעילה..

המתכון להצלחת העסק: ניהול זמן, ניהול משימות וקביעת סדרי עדיפויות:

 קיימים מספר שלבים שצריך להקפיד על מנת לשמור על ניהול מסודר ויעיל של זמן לעבודה, ושתפוקת העבודה תהיה נכונה. להלן מספר טיפים ונקודות שיעזרו בסידור היום יום העסקי.

 

1. תכנון המטלות מראש ברמה חודשית:

 רשמו את כל המטרות, המשימות, האירועים, הפגישות המשימות, הפגישות, משימות שעדיין לא ממומשו, תכנונים נוספים שתכננתם. אין חשיבות לסדרי העדיפות או לסדר המשימות אלא פשוט העלו על הכתב את כל הנושאים שיש לטפל בהם בחודש הקרוב.

2. קביעת יעד  שבועי: 

בכל תחילת שבוע, הסתכלו על הרשימה החודשית ורשמו אילו משימות יש לבצע השבוע. כאן יש חשיבות לסדר הדברים ולסדרי העדיפויות. אל תשכחו להכניס גם משימות משפחתיות ללו"ז שכן גם הן דורשות זמן, תיוקים במידת הצורך, עדכון תוכנות ומעבר על מצב החשבונות. מלאו את היומן לפי המשימות הללו- הקפידו לתת לכל משימה את הזמן האמיתי שלה.

3. ניהול הלו"ז יומי:

תקחו לכם בכל תחילת יום בין חצי שעה לשעה לעבור על מיילים ולתכנן סדרי עדיפות לפי המשימות השבועיות שנקבעו. בסוף כל יום, עברו על המשימות שהקצבתם לעצמכם על מנת לבדוק האם לא הספקת משימה כלשהי ובמידה וכן העבירו אותה לרשימה של יום למחרת.

4. הכנה לפגישה:

 קבעתם פגישה- מצוין. אל תשכחו ליצור קשר יום לפני כן ולוודא כי אכן הפגישה מתקיימת, ולוודא שעה ומיקום. הגיעו מוכנים לפגישה מספר דקות קודם לכן..

5. הפרידו בין החיים האישיים לעסקי:

  לפני שאתם רושמים את המשימות השבועיות ביומן סמנו בצבע נפרד את השעות המוקדשות לכם או לסידורים האישיים, כך לא תתנו לעבודה היומיומית להפריע או לשבש תוכניות אישיות. ברוב היומנים שנמצאים במכשירים החכמים קיימת אפשרות לעשות שימוש ביומנים נפרדים, וזה יכול להיות פתרון לא רע.

 6.תכינו את עצמכם לעבודה: 

גם אם המשרד שלכם בבית חשוב ש 'תצאו לעבודה', קרי התלבשו התארגנו ותיגשו למשרד

מי שמעוניין לקבל יעוץ מקצועי מוזמן לפנות אל רן הרינג – יועץ אסטרטגי ושיווק. הוא מציע ארסנל של שירותים עבור כל בעל עסק. באמצעותו ניתן להצליח לבצע ניהול עסקי חכם ויעיל.

נשמח לענות לכם על כל שאלה ופניה